Ortopeda Oświęcim

Specjalistyczny Gabinet Ortopedyczno-Urazowy w Oświęcimiu jest profesjonalną placówką zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem urazów oraz chorób narządu ruchu (stawów wraz z aparatem więzadłowym, ścięgien, mięśni oraz kości). Wieloletnie doświadczenie specjalisty w ortopedii gwarantuje skuteczne rozpoznanie schorzenia i profesjonalną opiekę lekarską. Przyjmujący w gabinecie w Oświęcimiu lekarz chirurg, Bartłomiej Dobosz jest specjalistą z dziedziny ortopedii i chirurgii urazowej narządu ruchu. Od wielu lat zajmuje się leczeniem urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych układu ruchu. Kształcił się i praktykował w licznych ośrodkach w Polsce i za granicą. Dobre wyniki leczenia i zadowolenie pacjentów są najlepszym dowodem na profesjonalizm i duże zaangażowanie w pracy.

 

Rozpoznanie urazu i schorzeń ortopedycznych

Przed przystąpieniem do właściwego leczenia chirurg ortopeda wykonuje badanie lekarskie w celu rozpoznania urazu lub schorzenia ortopedycznego. Diagnostyka urazu uzupełniana jest o USG narządu ruchu: stawów, więzadeł, mięśni i ścięgien. Także w schorzeniach ortopedycznych badanie USG dostarcza cennych informacji. W razie potrzeby stosuje się USG interwencyjne, które polega na wykonaniu kontrolowanej punkcji lub zastrzyku z zastosowaniem aparatu ultrasonograficznego co daje pewność i dokładności zabiegu. W razie konieczności diagnostyka poszerzana jest o badania radiologiczne: RTG, tomografię i rezonans magnetyczny.

 

Metody leczenia ortopedycznego

Leczenie urazów i schorzeń ortopedycznych polega na wykonaniu zabiegów lub operacji, które przywracają sprawność pacjenta. Stosowane są iniekcje nowoczesnych leków przeciw zapalnych oraz wiskosuplementów. Chirurg ortopeda Bartłomiej Dobosz wykonuje operacje rekonstrukcyjne więzadeł, stóp (paluchy koślawe, palce młotkowate), szycie więzadeł i ścięgien oraz zespolenia złamań i wiele innych z zakresu chirurgią ortopedycznej i urazowej kończyn:

  • Korekcje stopy w tym palucha koślawego, płaskostopia i placów młotkowatych,
  • Artroskopie w tym szycie łakotek i rekonstrukcja ACL
  • Rekonstrukcje więzadeł i ścięgien
  • Osteotomie korekcyjne
  • Endoprotezy
  • Uwolnienie cieśni nadgarstka i palców trzaskających
  • Usunięcia ganglionów i innych zmian oraz materiałów zespalających

Zabiegi wykonywane są nowoczesnymi technikami małoinwazyjnymi i w większości przypadków pacjent w dniu zabiegu może wrócić do domu.

Wizyta w specjalistycznym Gabinecie Ortopedyczno-Urazowym w Oświęcimiu

Gabinet ortopedyczny znajduje się w Oświęcimiu w dzielnicy Stare Stawy przy ulicy 11 Listopada 3e/1. Gabinet jest otwarty w godzinach 14-21. Poszukując odpowiedniego specjalisty w Oświęcimiu warto w wyszukiwarkę wpisać frazę „dobry ortopeda Oświęcim”, ponieważ najlepszym potwierdzeniem skuteczności specjalisty jest zadowolenie jego pacjentów. Wiele pozytywnych opinii pacjentów świadczy o profesjonalizmie i indywidualnym podejściu doktora Dobosza do każdego chorego. Dobry specjalista jest gwarancją skutecznego leczenia i przywrócenia sprawności pacjenta.

Ortopeda w Oświęcimiu - sprawdź jak dojechać

Oświęcim, ul. 11 Listopada 3e/1
godziny przyjęć:
piątek: 14:00-21:00